Homeboy Industries je organizácia, ktorá pomáha bývalým väzňom a členom gangov. Sídli v Los Angeles a vedie ju otec Gregory Boyle. Ten sa zjavne skamarátil s Jimom Carreym, pretože uznávaného umelca pozval, aby si k nim odskočil a povedal ľuďom z komunity pár slov. Nasledoval Carreyho silný kristocentrický príhovor o sile čeliť hnevu.

To, že ste tu, vypovedá o tom, že ste sa už rozhodli. Rozhodli ste sa prejsť bránou odpustenia k milosti tak, ako to urobil aj Ježiš na kríži. Hrozne trpel a to ho zlomilo natoľko, že začal pochybovať a cítil sa opustený tak ako vy. Potom sa musel rozhodnúť. Rozhodol sa hľadieť na ľudí, ktorí mu spôsobili utrpenie so súcitom a odpustením. Toto rozhodnutie otvára nám všetkým brány neba. Prajem vám to všetkým. Prajem to aj sebe.

Podľa Happy Sonship bol Carrey vychovávaný ako katolík a neskôr sa stal presbyteriánom. V minulosti vyjadril nedôveru voči organizovanému náboženstvu a úctu k učeniu Buddhu a praktikám transcendetálnej meditácie. O tom, v čo verí v súčasnosti mlčal. Nech je už kdekoľvek na svojej duchovnej ceste, to, čo povedal, dáva zmysel.

Facebook

Who's Online

Práve tu je 12 návštevníkov a žiadni členovia on-line