Michael Phelps tvrdí, že kniha Ricka Warrena Život s jasným cieľom mu pomohla dať svoj život do poriadku

Tento rok sa najoceňovanejší plavec Ameriky vracia na letné Olympijské hry po rokoch mimo scény. Napriek všetkým jeho úspechom (získal už 18 zlatých medailí) má Michael Phelps za sebou niekoľko ťažkých rokov. Len krátko po letných hrách v Londýne v 2012 a následnom odchode zo športovej scény, sa na verejnosť dostal obrázok Phelpsa fajčiaceho bongo a onedlho nato ho prichytili ako šoféruje pod vplyvom alkoholu (už druhýkrát za posledných 10 rokov).

Lewis mu daroval túto najpredávanejšiu kresťanskú knihu, ktorá mu obrátila život na ruby.

E60 , televízna relácia ESPN, nedávno nakrútila krátky dokument o tomto období Phelpsovho života. Phelps v ňom tvrdí, že mal samovražedné myšlienky, lebo veril, že jeho povesť je zničená a dokáže robiť len veľké chyby. No po tom, ako sa dopočul o kolegovi, futbalistovi Rayovi Lewisovi, ktorý sa vrátil na scénu po tom, čo čelil vážnym problémom so zákonom sa Phelps rozhodol dať svoj život do poriadku.

Hoci jeho príbeh obsahuje zaujímavé zvraty, vrátane toho, keď sa Phelps zmieri s rodičmi a odchádza na odvykacie liečenie, najzaujímavejšou je úloha, ktorú zohrala v jeho návrate na scénu kniha Ricka Warrena, Život s jasným cieľom. Lewis mu daroval túto najpredávanejšiu kresťanskú knihu, ktorá mu obrátila život na ruby.

Hovorí o nej:

Začal som veriť, že existuje sila väčšia, než som ja a že môj život na tejto planéte má cieľ... Pomohla mi, keď som sa ocitol na mieste, kde som pomoc potreboval najviac.

Lewis priznal, že krátko nato, ako Phelpsovi daroval knihu mu zavolal a povedal: „Človeče, toto je nenormálna kniha! To, čo sa deje... moje nervy...rozum mi zastáva! Človeče, ja sa ti neviem dostatočne odvďačiť. Zachránil si mi život.“

Nielenže mu pomohla obnoviť napätý vzťah s otcom, no pomohla mu tiež vydať sa na cestu späť na športovú scénu: Tento rok sa Phelps vracia na olympiádu ako najúspešnejší americký športovec všetkých čias.

Úspešný bestseller Ricka Warrena: Život s jasným cieľom je kniha, ktorá vedie čitateľa k nadobudnutiu vzťahu s Bohom, ku hlbšiemu precíteniu, aké je to byť Bohom milovaný a úplne ospravedlnený.

zdroj: relevantmagazine.com / Michael Phelps Says Rick Warren’s ‘Purpose Driven Life’ Helped Get His Life Back on

Facebook

Who's Online

Práve tu je 27 návštevníkov a žiadni členovia on-line