Kde bolo, tam bolo, žila raz jedna matka a tá vyrobila svojmu synovi náramok. Stálo na ňom: WWJD? - „What would Jesus do?“ („Čo by urobil Ježiš?“ pozn. prekl.). Synovi nakázala, aby sa vždy predtým, ako urobí rozhodnutie o tom, ako žiť kresťanský život, pozrel najprv na náramok.

Asi o týždeň šokovaná zistila, že sa jej syn kamaráti s prostitútkami, chodí von s „hriešnikmi“ – dokonca ľuďom, čo boli opití, kupuje ďalšiu rundu piva!
Ba čo viac, predošlú nedeľu vošiel do kostola a zničil predajňu kníh, poprevracal stoly a pokladňu vyhodil von oknom. Potom si vyrobil bič a kazateľa hnal z budovy. Vyhlasoval, že Boží dom premieňa na pelech zlodejov.

“Starý náramok vzala a spálila.”

Najšokujúcejšie však bolo to, čo sa stalo, keď sa matka vybrala demonštrovať pred miestnu kliniku, kde vykonávajú potraty. Zostala zahanbená, keď zistila, že je tam aj jej syn, no stojí pri ženách, ktoré práve podstúpili potrat a kričí na protestujúcich: „Tí, ktorí ste bez hriechu, hoďte kameň prví!“

Matka bola veľmi nešťastná, no našťastie našla riešenie tohto hrozného problému. Vyrobila ďalší náramok, no tentokrát na ňom stálo: WWAPD? Vysvetlila synovi, že nápis znamená: „What Would A Pharisee Do?” („Čo by urobil farizej?“ pozn. prekl.). Starý náramok vzala a spálila.
Keďže syn odvtedy nosieval nový náramok, kedykoľvek sa chystal urobiť rozhodnutie, pozrel sa naň. Stal sa tak oddaným platcom desiatkov, verejným a oddaným modlitebníkom, aktívne odsudzoval „hriešnikov“, vášnivo obhajoval starozmluvné zákony a medzi ostatnými nábožnými ľuďmi mal skvelú povesť zbožného mladého muža.

Netreba snáď ani dodávať, že matka je dnes veľmi šťastná. Praje si len, aby si Ježiš všimol jej syna a nasledoval jeho dobrý príklad.

Mick Mooney

Facebook

Who's Online

Práve tu je 12 návštevníkov a žiadni členovia on-line